Vedle programu v Tyršových sadech se bohaté dění konalo také na Dolním náměstí. Kromě Dopraváckého dne v režii ČSAD Jablonec nad Nisou tu lidé našli ukázky alternativního způsobu pohybu. Zájemci si mohli vyzkoušet zdarma skákací boty či elektrokolo.

Připraveny byly soutěže s městskou policií, ukázky práce Českého červeného kříže či biochemické vyšetření pojištěnců VZP. Na náměstí se prezentovali také regionální dopravci. Ti nejmenší se mohli za korunu projet elektrickým autíčkem.

S programem se předvedli policejní psovodu a kynologové z Lukášova. Opuštěné pejsky nabízel potencionálním zájemcům lučanský útulek Dášenka.

V programu Dne bez aut si každý našel to své, ale téměř nikdo nepřešel bez povšimnutí okolo historických krasavců na kolech. Každý se chtěl alespoň na malou chviličku posadit za volant Škody 706 RTO z roku 1967. Nebo se alespoň projet.

Každou půlhodinu z náměstí vyjížděli historičtí krasavci na své trasy městem. Jedna vedla na Žižkův Vrch a zpět, další přes Mšeno a Rýnovice nebo přes Jablonecké Paseky a okolo přehrady.