Rychlost, pohotovost a správné rozhodování. Tyto vlastnosti zajisté posloužily čtyřem mužům k tomu, aby se umístili první na velikém mezinárodním cvičení u vodní nádrže Rozkoš. Všichni si tak vysloužili poděkování a peněžní odměnu, kterou jim ve čtvrtek 6. května předal ředitel krajského ředitelství, Milan Franko.

„Naši muži, Marek Ducháček, Stanislav Bém a Jiří Ditrich spolu s civilistou panem Petrem Jakubem, se umístili na úplně prvním místě z celkových sedmatřiceti družstev, která se účastnila dubnového cvičení Rozkoš Rescue 2010,“ uvedla Ivana Baláková, tisková mluvčí krajských strážců zákona.

Podle ní se cvičení na Rozkoši skládalo ze dvou praktických částí. Noční a denní. V průběhu denní části vykonávali policisté různé úkoly z oblasti poskytování první pomoci a dalších všemožných záchranářských dovedností a umů.
Sedm vozů s dvaceti zraněnými osobami

V noční části cvičení se pak „Poldové z Liberce – linka 158,“ jak liberečtí policisté nazvali svůj tým, postavili náročné situaci. Za úkol totiž měli zasáhnout u simulované dopravní nehody sedmi vozidel s dvaceti jakoby zraněnými lidmi uvnitř.

„Při cvičení naši policisté dokázali použít své zkušenosti, a tak dosáhli tak výborného výsledku,“ dodala Ivana Baláková. Podle jednoho ze cvičících, Marka Ducháčka, byla nejnáročnější noční část akce, protože museli policisté zkoordinovat svoji činnost s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému.