Přednášky Akademie seniorů jsou dvě až čtyři do měsíce a probíhají vždy ve středu.

Slavnostního zahájení se minulý týden ujal náměstek primátora Pavel Svoboda. „Po symbolickém první zvonění jsem měl první přednášku, kterou jsem si připravil opět z oblasti práva a mezilidských vztahů," popsal náměstek Svoboda.

„S potěšením kvituji zájem o získávání stále nových znalostí, byť mnozí lidé ve stejném věku na život kolem sebe rezignují. Právě ti jsou potom snadným soustem pro tzv. šmejdy," doplnil náměstek, jenž má z civilu zkušenosti s podvodnými smlouvami.

Unikátní vzdělávací projekt jablonecké Akademie seniorů se těší, už od svého zahájení v roce 2011, velkému zájmu.

„Chystáme i přednášky zaměřené na bezpečnost a zdravý životní styl," prozradila ředitelka Centra sociálních služeb Naďa Jozífková. Již tradičně jsou oblíbené přednášky z oblasti psychologie, mezilidských vztahů a z oblasti práva.

Ve středu tohoto týdne akademii navštívili i jablonečtí hasiči s přednáškou Požární bezpečnost domácnosti.

„Senioři se tak mohli během hodinové přednášky dozvědět, jak si zabezpečit domácnost proti vzniku požáru, jak správně použít hasicí přístroj nebo bezpečně uhasit hořící olej na pánvi. Nechyběly ani informace ohledně volání na tísňové linky, správného chování v případě vzniku požáru nebo domácího únikového plánu," popsala Zdeňka Štrauchová, mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.