Turistka měla u sebe naštěstí mobilní telefon a kontaktovala Policii ČR. Ta událost oznámila ve 21.30 pohotovostní službě na ústředí Horské služby Krkonoše ve Špindlerově mlýně. Služba předala potřebné informace záchranářům z Pece pod Sněžkou a Černého dolu.

„Na místo okamžitě vyrazil náš záchranář na terénní čtyřkolce, který v udané lokalitě ve spolupráci s policisty zahájil pátrání. Policisté měli k dispozici i psa, který nám mohl účinně pomoci při pátrání v těžkém terénu,“ uvedl k události náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš.

Díky tomu, že hledaná žena měla u sebe mobilní telefon, bylo možné s ní konzultovat postup záchranářů.

Mezitím se na místo pátrání přesunulo celkem 14 záchranářů Horské služby z okrsků Černý Důl a Pec pod Sněžkou. Ztracenou ženu se podařilo nalézt čtvrt hodiny před půlnocí asi 200 metrů pod vrcholem Špičáku v hustém porostu, ve kterém byla velmi obtížná orientace. Nezraněnou turistku pak převezli na Bönischovy boudy a v dobrém zdravotním stavu ji kolem jedné hodiny v noci předali policistům.

„Znovu se ukázalo, že pokud jsou návštěvníci hor vybaveni mobilním telefonem, dá se jakákoli záchranná akce podstatně urychlit a je daleko efektivnější. Apelujeme na všechny návštěvníky, aby se nevydávali na túry mimo značené turistické cesty do prostoru, který neznají, zejména v podvečerních, nebo večerních hodinách,“ řekl náčelník Klepš.

Dodal, že Horská služba doporučuje, aby všichni, kteří se chystají na túry po horách, sledovali předpověď počasí, které se často a velice výrazně mění.