Záchranné prostředy však zůstaly na svém místě až tehdy, kdy se vedení města rozhodlo míče nahradit záchrannými kruhy.
„Lidé byli schopni za dvacet pět dnů odcizit dvanáct souprav záchranných prostředků. Výměna kruhu za míč byla sice finančně náročnější, ale vyplatila se. Soupravy s kruhem nebyly odcizeny ani jednou,“ uvedl vedoucí oddělení krizového řízení radnice Jiří Vaníček.

Město letos na bezpečnost v okolí jablonecké přehrady, na kterou dohlížela Vodní záchranná služba Českého červeného kříže, a na nákup záchranných prostředků, uvolnilo šest set čtyřicet tisíc korun. „V příští sezoně budeme nadále zajišťovat bezpečnost návštěvníků přehrady ve stejném rozsahu jako letos s tím rozdílem, že Vodní záchranná služba bude mít hlavní stanoviště u Slunečních lázní,“ zmínil Jiří Vaníček.

To, že hlídky v okolí jablonecké přehrady jsou potřeba, potvrdilo i to, že členové VZS asistovali v padesáti šesti případech. Nejvíce bylo jejich pomoci třeba při ošetření drobných zranění, a také při řešení nevhodného chování návštěvníků na jablonecké přehradě. „Při záchraně tonoucího asistovali vodní záchranáři celkem čtyřikrát,“ dodal Jiří Vaníček.

Dále se vodní záchranáři podíleli pětkrát asistencí při sportovních akcích na hladině přehrady, jednou se zapojili do cvičení
Zdravotnické záchranné služby LK, technické problémy řešili osmkrát, dvakrát hledali tonoucího a pětkrát museli řešit nevhodné chování podnapilých osob. Zasahovali také se strážníky městské policie a zdravotníky záchranné služby.