Febiofest je největší filmovou akcí svého druhu na území hlavního města Prahy a následně probíhá ve všech regionech České republiky jako Ozvěny Febiofestu.

Vybrané snímky mohou filmoví fanoušci vidět ve čtrnácti českých městech a poprvé se zastaví také v Jablonci nad Nisou. Ozvěny zde budou probíhat ode dneška.

„Je to výjimečná filmová událost. Mincovna nás už na podzim oslovila, zda bychom se jako město chtěli zapojit do regionálních ozvěn festivalu a já jsem nad tímto projektem rád převzal záštitu," sdělil primátor Jablonce nad Nisou Petr Beitl.

Slavnostní zahájení proběhne v kině Radnice ve středu 13. dubna od 19.00 hodin. Slavnostní atmosféru naladí taneční vystoupení Company Dam. Unikátní choreografie bude propojovat pohyb přímo v sále kina, ale i na jeho plátně. Večerem bude provázet moderátor Petr Svoboda a zástupci České mincovny představí speciální edici medailí, které razí pro Febiofest.

Poté se na plátně objeví trikový film režiséra Jana Bubeníčka Smrtelné historky.

„Kina, v kterých probíhají regionální ozvěny, bohužel nemají přístup ke všem snímkům, které jsou uvedeny na pražské přehlídce. Naše dramaturgyně však z nabídky sestavila kvalitní program, který jistě zaujme mnoho diváků," doplnila zástupce vedoucí jabloneckých kin Kateřina Nermuťová.

V dalších dnech se festival přesune do kina Junior. Festivalové projekce mohou diváci navštívit ve čtvrtek 14. a pátek 15. dubna, v časech od 17.30 a od 20.00.

Program OZVĚN FEBIOFESTU

středa 13.4. kino Radnice

19.00 SMRTELNÉ HISTORKY Trikový film Jana Bubeníčka využívá škálu 2D a 3D postupů klasických loutek, kombinace miniatur se zadní projekcí, kreslené i počítačové animace i motion capture živých herců.

čtvrtek 14.4. kino Junior

17.30 MR.HOLMES Hvězdně obsazené detektivní drama režiséra Billa Condona vzniklo podle stejnojmenného románu Mr. Holmes spisovatele Mitche Cullina.

20.00 DÁMA V DODÁVCE Příběh podivného přátelství „víceméně dle skutečných událostí" vypráví film založený na proslulé hře britského dramatika Alana Bennetta.

pátek 15.4. kino Junior

17.30 MY TŘI, NEBO NIKDO Režijní a scenáristický debut populárního francouzského komika Kheirona, který si ve filmu zahrál i hlavní roli, je inspirován životní poutí jeho vlastního otce.

20.00 |JAMES WHITE Režisér Josh Mond začal psát scénář k filmu poté, co jeho vlastní matka zemřela na rakovinu. Tento film také získal několik festivalových ocenění, včetně diváckých cen na festivalech v Sundance (2015) nebo losangeleském AFI Festu (2015).