Desítky lidí se přišly seznámit s novou technologií a také s harmonogramem a průběhem II. etapy revitalizace, jež bude zahájena během příštího měsíce.

Odezvy zákazníků, jak těch, kteří již jsou přepojeni na nový systém, tak těch, kterých se bude týkat letošní část revitalizace, byly pozitivní. „ Jsem se službami spokojená, nemohu si vůbec na nic stěžovat. Navíc teplo je i levnější než dřív, což je pro mě důležité," řekla Helga Jersáková, jedna ze zákaznic společnosti.

První část revitalizace se dotkla na 1650 domácností v lokalitách Mšena, Šumavy a Jabloneckých Pasek. Druhá etapa je spojena s 2250 domácnostmi a padesátkou institucí, mezi nimiž jsou mateřské a základní školy i budova jablonecké radnice. Dokončena by měla být stejně jako v předchozím případě během října. „Druhá etapa bude asi tak o 30 procent větší," přiblížil Petr Roubíček, ředitel Jablonecké energetické. Ač se letos bude pracovat přímo v centru města, nechystají se výraznější dopravní uzavírky. Podle zástupců společnosti půjde většinou o krátkodobá omezení.