Memoriál hostí jenišovská střelnice čtvrt století, závod nemohl proběhnout loni kvůli epidemii koronaviru. „Před lety jsem založil soutěž ještě coby zástupce náčelníka Okresní vojenské správy v Jablonci nad Nisou a určena byla členům Klubu vojenských důchodců. Tehdy se jí kromě členů jabloneckého klubu účastnil i generál Mrázek, letec, který za 2. světové války létal v řadách RAF a pravidelně soutěžil až do své smrti. Proto jsme později i závod po něm pojmenovali,“ zavzpomínal její zakladatel, Antonín Hušák.

Nyní soutěž pořádají Krajské vojenské velitelství Liberec, 31. pluk radiační chemické a biologické ochrany Liberec, Klub výsadkových veteránů a Sportovně střelecký klub Jenišovice a je otevřena i veřejnosti. Za každou přihlášenou organizaci závodí tříčlenné týmy, a to ve dvou kategoriích rozdělených podle věku. „Závodníci střílí z pistole na 25 metrů vzdálený terč, jeden klasický a druhý netradiční vždy v podobě obrázku nějakého zvířete. Kromě nejlepších týmů jsou vyhodnocováni i nejlepší střelkyně a nejlepší střelec,“ sdělil mluvčí Krajského vojenského velitelství Liberec Lukáš Rác.

„Výkony soutěžících na této soutěži jsou na opravdu vysoké úrovni a jsem velice rád, že jsme se zde sešli v tak hojném počtu po nucené roční pauze a věřím, že se zde setkáme na jubilejním 25. ročníku v následujícím roce, abychom mohli opět projevit úctu panu generálovi Mrázkovi,“ řekl ředitel soutěže a plukovník Miroslav Brázda.

Výsledky 24. ročníku Memoriálu generála Ing. Karla Mrázka:

I. kategorie
1. Liberecká krajská organizace Sdružení válečných veteránů (LKO SVV)
2. Vězeňská služba ČR Rýnovice
3. Klub vojáků v záloze Hodkovice nad Mohelkou

II. kategorie
1. Klub vojáků v záloze Liberec II.
2. Klub vojenských výsadkových veteránů Liberec
3. Klub vojáků v záloze Turnov

Nejlepší střelkyně: Monika Stránská, Policie ČR
Nejlepší střelec: Martin karásek, AZ KVV Liberec