U fotbalového hřiště vznikl bike park, kde se mohou učit úplní začátečníci, i ti středně pokročilí. Slavnostního otevření se zúčastnil také dvojnásobný mistr světa ve fourcrosse Tomáš Slavík.

„Už v průběhu měsíce dubna jsme začali prořezávat náletové dřeviny. Následně jsme systematicky přesouvali zeminu, která zde byla již několik let uskladněna a začali budovat nový bike park," pochlubil se jeden z hlavních iniciátorů Pavel Růžička.

V obci se totiž množily stížnosti na nebezpečný pohyb mládeže v okolí autobusových zastávek. „Mimo jiné se zde pohyboval i syn a dlouhodobé domluvy a zákazy jsem neviděl jako efektivní. A tak již na podzim vznikala myšlenka vytvořit Skate park Bike park, nebo prostě něco, co by rozšířilo možnosti vyžití pro mládežníky ve věku od sedmi let a výše," upřesnil Růžička.

S řešením přišel nakonec Miroslav Princ, kterého napadlo využit prostor za hřištěm, kde byla řadu let skládka zeminy. Celou věc usnadnilo i to, že pozemek vlastnila přímo Zásada. „Bylo nutné se také dohodnout s místní zemědělskou farmou. Tam ale problém nebyl, protože do pole jsme se posunuli opravdu minimálně," vysvětlil dále Růžička.

Trať je rozdělena pro úplné začátečníky až po pokročilé jezdce. Vše je ovšem stavěno s ohledem k maximální bezpečnosti cyklistů.

Při stavbě místním také velkou měrou pomohli členové DH-FR racing Tanvald, kteří se starají o dráhu na Tanvaldském Špičáku a bike park ve Velkých Hamrech. Tím, kdo navrhoval podobu parku, byl Lukáš Černý.

Na slavnostním zahájení nechyběl ani Tomáš Slavík. Ten nepřijel na kole, ale přišel díky zpřetrhaným vazům v koleni o berlích. „Je to skvělé. Tohle je skvělý základ. I já jsem na bikrosu začínal na podobných menších tratích. V Zásadě je to taková první fáze. Tu nejvyšší potom jezdci najdou v Jablonci na Dobré Vodě," zmínil mistr světa svou domácí trať, kterou pomáhal vybudovat. Ta každoročně hostí podnik světového poháru ve fourcrosse. Letos se tato populární akce uskuteční 25. července.