Událost byla na operační středisko nahlášena krátce po půl jedné v noci. „Při příjezdu byl objekt v plném rozsahu požáru, plameny šlehaly okny a střechou ven. Za nedlouho poté došlo k destrukci střechy a obvodového zdiva objektu,“ informoval Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje.

Ke zdolání požáru hasiči postupně nasadili čtyři útočné proudy a zřídili nedaleko místa čerpací stanoviště k doplňování hasební látky pro cisterny, vodu na požářiště dostávali kyvadlovou dopravou. Hasiči museli rozebrat zbývající konstrukce domu, vyhledávali i skrytá ohniska pro jejich dohašování.

Jedna osoba se při události nadýchala kouře a záchranáři ji převezli do nemocnice v Jablonci nad Nisou. „Předběžná výše škody a příčina vzniku požáru zůstává v šetření,“ dodali hasiči. Policisté z Obvodního oddělení v Železném Brodě zatím zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

Na místě zasahovaly profesionální jednotky ze stanice Tanvald a Jablonec nad Nisou a dalších sedm dobrovolných jednotek, a to JSDH Držkov, Velké Hamry – Velké Hamry I, Jílové u Držkova, Loužnice, Maršovice, Pěnčín – Huť a Železný Brod.