Odpoledne se v přátelském utkání se střetly ženy SK Slavia a družstvem žen SK Malá Skála s výsledkem 14:0.

Po nich nastoupili k boji mužstva stará garda Zásady pro Internacionálům ČR vedeným kapitánem Františkem Veselým. Hosté zvítězili 5:1, když se domácím podařilo proměnit druhou penaltu po faulu v druhém poločase.

Na oslavách poděkovali významným členům SK, nechyběla ani výstava o historii klubu a prodej upomínkových předmětů a DVD připomínající devadesátileté výročí nejstaršího fotbaového klubu na Jablonecku.

Poděkovali i starým bardům

Kdo o víkendu mířil do Zásady na oslavy devadesátky zdejšího fotbalového klubu, zabloudit nemohl. Na fotbalové hříště jej navigovaly upoutávky ze všech směrů.

A gratulantů se sjíždělo opravdu hodně. Mířili sem nejen sportovní fanoušci či pamětníci. Doprovodný program organizátoři z SK Zásada připravili pro celé rodiny.

„Tady se kope odnepaměti,“ zavzpomínal jeden z místních. V Zásadě totiž pěstují fotbal už více než sto let zásluhou studentů, kteří přivezli nadšení pro tuto hru z Jičína. Historicky tu však vznik sportovního klubu datují rokem 1919, kdy se stal prvním na jabloneckém okrese.

Dnes klubové modrobílé barvy hájí muži i dorost. Změnila se jména hráčů, změnilo se hřiště i zázemí. Ale jedno zůstává, láska k fotbalu.

Tu prověřila i příroda, když letos 23. července servala vichřice téměř novou střechu na klubovně. Zásadští se nevzdávají nejen na hřišti. Sbírají korunu ke koruně. „Střechu postavíme novou,“ říkají.

Více čtěte v úterním Jabloneckém deníku na Sport Jablonecka.