„Obrazu ODS to určitě neprospívá a myslím, že je čas, aby se rozmyslel, zda není nejvyšší čas odejít,“ uvedl Ivan Langer v reportáži, která opět poukázala na zastupiteli obce odmítané propojení s kauzou Budišovského zámku.
„Jsem členem ODS, ale z důvodů takové ministrovy reakce zvažuji setrvání ve straně,“ uvedl Strnad, který žádá vysvětlení. Ministr podle Strnada zřejmě nebyl o celé věci informován. „Opět informovali o zapojení do kauzy Budišov, ale zapomněli uvést, že obec do projektu Bono publico odmítla vstoupit,“ dodal Strnad.
Ani starostu Richarda Hübela nenechala reportáž chladným. „Už si nenechám všechno jen tak líbit, překračuje to určitou mez. Kydají na mě věci, které nejsou pravdivé,“ uvedl Hübel, jenž chce sám reagovat tento týden. „Uvažuji i o právních krocích,“ dodal. Sám o vystoupení z ODS neuvažuje.
Starosta je obviněn z falšování dvou stavebních povolení k projektu Pěnčínský náhrdelník. „Málokdo si ale uvědomí, že pokud by starosta nechtěl vložit do materiálů již pravá povolení, šance na zjištění tohoto skutku by byla mizivá,“ uvedl Strnad.
„O problému víme, stanovisko k celému případu zaujmeme až po ukončeném soudním řízení,“ řekl Jiří Čeřovský, předseda oblastního sdružení ODS.

O starostově chybě nepochybují

Starosta doklady padělal. Na tom se shodnou i zastupitelé obce s různými názory. Richard Hübel, starosta Pěnčína, čeká na soudní řízení ve věci padělání úředních dokumentů k projektu Pěnčínský náhrdelník.

Byť starostu brání, o jeho chybě nepochybují. „V rozhodujícím okamžiku schválení dotace z Evropské unie nebyla k dispozici dvě dílčí stavební povolení, která, bohužel, starosta o své vůli padělal,“ uvedl Jaroslav Strnad, zastupitel za ODS.
„Chtěl bych ale vidět zastupitele a občany v okamžiku, kdyby do té doby investované prostředky přišly vniveč díky tomu, že povolení nebyla vydána,“ dodal Strnad. Podle jeho slov starosta považoval projekt za své dítě a jasně z celého případu vyplývá, že se nechtěl obohatit jako fyzická osoba, ale padělal ve prospěch obce. Poněkud ostřejší názor zastává Jan Prokop, zastupitel za SNK, který vyzval starostu k rezignaci. „Starosta by neměl podvádět. Jako občan se přece každý musí zásadně spolehnout na úředně ověřený dokument, to je bez diskusí. Podle mého, musí být rozhodnutí soudu vinen. Starosta měl odstoupit. Tento názor ale sdílím ze zastupitelů jen já. Nepřekvapuje mě, že Nova oba sporné projekty spojila, ale sám bych se to neodvážil tvrdit. Takové důkazy nemám,“ uvedl Prokop.