Odešli pouze v uvozovkách, neboť ani jeden z obviněných přítomen nebyl. Obhájci některých z nich se však na místě odvolali.

Samosoudkyně Lenka Zhoufová zdůvodnila tříměsíční podmínečný trest s roční zkušební lhůtou tím, že spáchali trestný čin při správě cizího majetku. „Přestože byli před hlasováním upozorněni na nízkou cenu nemovitosti, pominula většina z nich námitky a prodej odhlasovala," připomněla soudkyně a dodala, že hlasování o prodeji mohli odložit a vyžádat si další materiály, což však neučinili. „Vzala jsem si z tohoto případu poučení, že v momentě jakýchkoli nejasností je potřeba si vyžádat další informace. I když jste pak za zpátečníka, který jen zdržuje," sdělila jedna z obviněných, radní Zuzana Kocumová.

Obhájci argumentovali nedostatky v revizním posudku i skutečností, že k podobným prodejům dochází často. Podle obhájce Oldřicha Filipa hlasovali v dobré víře. „Po bitvě je každý generál," upozornil na rizika, jež zastupitelé svými rozhodnutími podstupují.

Kauza prodeje pozemku v Doubí manželům Volavkovým se táhne již od roku 2007. Soud už dvakrát všech 23 obviněných zastupitelů osvobodil, rozhodnutí však bylo vždy zrušeno. Na nevýhodný prodej upozornil tehdy opoziční zastupitel Jiří Šolc, který podle svých slov nečekal, že se z nevinného politického šťouchance stane tak dlouhá právní bitva. Pozemky koupili Volavkovi od města za 1,5 milionu Kč, podle obžaloby měly být prodány o 3,5 milionu dráž. Za jeden pozemek zaplatili Volavkovi 875 Kč za metr čtvereční, za druhý 350. Podle dvou ze tří posudků měla být však cena cca 1200 Kč.