Tak tohle tady dlouho nebylo, konkrétně od roku 2010. Část jabloneckých zastupitelů opustila při čtvrtečním jednání jabloneckého zastupitelstva jednací sál. Tímto gestem tak protestovali proti třem bodům, které silou prosadila vládnoucí koalice ODS, Pirátů, Společně pro Jablonec a Starostů pro Liberecký kraj.

Nelíbilo se jim zamítnutí vzniku Pošty Partner po rušené pobočce České pošty v části Kokonín, nulová podpora Letní hokejové školy a nominace člena ODS Vladimíra Kopala do výboru pro hospodaření s majetkem města. „Zastupitelé za ANO na protest proti těmto hlasováním koalice opustili jednání zastupitelstva,“ sdělil zastupitel Stanislav Říha.

Jablonečtí zastupitelé se nejprve nedohodli na připojení k projektu Pošta Partners plus. „Odhad ročních nákladů na provoz jedné přepážky přesahuje 1,5 milionu korun, přičemž výnosy jsou odhadnuté na 60 tisíc,“ poznamenala mluvčí magistrátu Jana Fričová.

Nespokojenost z výše zmíněnými body vyjádřili i ostatní sdružení a strany v opozici. Třeba Pavla Žura z hnutí Pro Jablonec nejvíce rozzlobila neúčast města v Letní hokejové škole. „Investice do dětí se vždy městu vrátí. Tradice hokejové školy byla vždy podpořena i těmi, kteří dnes hlasovali proti. Nevím proč mají najednou jiný pohled,“ mínil Žur. Neposkytnutí dotace Letní hokejové škole magistrát nekomentoval.