Hrdí zájemci tak opět mají možnost oslavit vznik republiky pohybem, jelikož běh se uskuteční 28. října. „Jsme sokolové a sokolové se nevzdávají,“ řekl starosta tělocvičné jednoty Sokol Čertovka Martin Duka.

Trasu v rozmezí 4 až 10 km si uzpůsobují sami místní pořadatelé. „Do příprav Sokolského běhu republiky jsme se pustili s radostí a jasnou vizí, že vzbudit v lidech na výročí republiky národní hrdost nabývá na důležitosti – a díky oslavě pohybem je to o to přirozenější a navíc příjemné i zdravé. Stejně jako loni pak i letos podpoříme jeden charitativní příběh a budeme moct společně pomoci některému z našich bratrů či sester,“ doplnil Duka.

Sokolský běh republiky navazuje na tradici založenou v roce 1919. Loňský ročník závodu proběhl vlivem vývoje epidemiologické situace ve formě individuální výzvy a v prosinci pak proběhl v pěti městech jako klasický závod. Celkově se ho zúčastnilo 32 obcí a měst v ČR a 2 v USA. Závod rozběhal více než 2 000 lidí po celém světě a pořadatelé věří, že letos bude účast na startu 28. října ještě vyšší.