Velkolepou podívanou na Mírovém náměstí a v okolních ulicích připravilo na sobotu občanské sdružení RACE. Přes padesát bikerů projelo terén dlouhý sedm set metrů s překážkami.

Na přejezd po kamenech, hliněné skoky, přeskok nákladního vozu a sjezd po prudkých schodech se přišlo podívat několik stovek návštěvníků. Ti mohli vylepšit adrenalinovou atmosféru ještě tím, kdyby závodníky více podpořili potleskem. Na prvním ročníku závodu v Jablonci naštěstí záchranáři zasahovali jen jednou. „Záchranná služba zasahovala pouze jednou, když závodník spadl na závěrečném sjezdu, pohmoždil si ruku a narazil rameno,“ uvedl Martin Bauer, ředitel společnosti Sundisk, který zároveň potvrdil, že pro úspěch se závody příští rok do Jablonce vrátí.

Závodům, které proběhly v kategorii hobby a elite předcházela exhibice přímo na Mírovém náměstí, kde mladí bikeři předvedli různé triky přes překážky. „Závod se mi líbil, jen mě překvapily nezodpovědné matky, které se svými ratolestmi postávaly přímo u trati,“ zmínila návštěvnice závodu Klára Hlavatá.
Výsledky ve sportovní rubrice.