Závod si nenechali ujít ani Veronika Navrátilová a Václav Vančura z Rokytnice nad Jizerou. I když patří ke zkušeným závodníkům, trať je překvapila. „Když jsem viděla, jak je náročná, plná zatáček, rozbrečela jsem se. Myslela jsem, že to nemůžeme zvládnout,“ říká Navrátilová. Pětikilometrová trať zavedla jezdce do příkrých svahů, prudkých zatáček, nechybělo ani strmé klesání a častá změna terénu. Zatímco Veronika na mistrovství vezla velmi mladé psy, Václav Vančura jel se sedmiletou fenou.

Dušičky jsou tradičně časem, kdy lidé míří na hřbitovy.
Jsou tu Dušičky. Pozůstalí vzpomínají na blízké

SILNÁ KONKURENCE

Oba naši reprezentanti v konkurenci čítající přes pět stovek účastníků dokázali vybojovat dvě zlaté medaile v jízdě na koloběžce s jedním psem.

„S výsledky jsme naprosto spokojeni. Musím říct, že jsme v koloběžkách vyhráli s velkým časovým přehledem,“ komentuje Vančura. Zatímco v jízdě na koloběžkách dvojice bodovala, při jízdě na kole taženém psem jim štěstí příliš nepřálo. Během závodu upadlo české reprezentantce zadní kolo, čím ztratila hodně času. S technickými problémy se potýkal i Vančura. Zasekl se mu totiž řetěz. „Této kategorii se věnujeme teprve rok. Projevila se tak naše nezkušenost,“ říká Vančura. Jak podotýká, připravit psy na velký závod není jen tak. Denně se věnují trénování, ale také výchově dcery Anežky a nyní i štěňatům. „Díky tomu, že je Václav hasič, dokážeme vše skloubit dohromady. Hodně nám pomáhá i rodina,“ popisuje Navrátilová. Podle ní se ona i celá rodina začala ihned po návratu připravovat na další důležité závody.

Výměna pneumatik na osobním automobilu v autoservise v Jablonci nad Nisou na snímku z 25. října. Zimní pneumatiky jsou v České republice povinné od 1. listopadu do 31. března pro všechna motorová vozidla na silnicích všech tříd.
S přezouváním aut neotálejte, letní pneumatiky uskladněte pečlivě

Na mistrovství ČR získali další drahé kovy v podobě zlata i stříbra. Na konci listopadu je čeká mistrovství světa, které se v Evropě koná jednou za čtyři roky. Zde budou své síly poměřovat i se skandinávskou elitou, která patří dlouhodobě mezi špičku ve všech kategoriích. Česká republika jim ovšem šlape na paty. Z mistrovství Evropy, které se konalo v italském městečku Santa Maria Maggiore, přivezla stříbrnou medaili i mladá studentka záchranářství z Liberce Adriana Švecová. „Pro mě bylo celé Mistrovství nepopsatelný zážitek. Vůbec jsem nečekala, že bychom se mohly s mou fenkou Jackie tak dobře umístit. Nakonec jsme bojovaly dokonce o zlaot, ale bohužel jsem na trati upadla," popisuje Švecová.