O Zlatoolešnický pohár zápolili v sobotu v areálu koupaliště ve Zlaté Olešnici mladí hasiči z Jablonecka. Klání v požárním útoku bylo pro ně posledním představením v sezoně, teď je čekají zasloužené prázdniny.

„V kategorii mladších zvítězili závodníci z Lučan nad Nisou, na druhém místě se umístil Tanvald Šumburk a na třetím Jablonecké Paseky A. Mezi staršími pak bodovala Zlatá Olešnice před druhými Lučanskými a Smržovkou A,“ sdělil Jiří Černý, vedoucí mládeže Sboru dobrovolných hasičů Zlatá Olešnice a velitel sobotní soutěže.

V mladší kategorii se závodu zúčastnilo osm družstev, ve starší potom deset.

V sobotu ale na koupališti ve Zlaté Olešnici nezávodily jen děti. Při Memoriálu Jaroslava Balatky si to rozdali také dospělí dobrovolní hasiči.

V kategorii žen byly nejúspěšnější závodnice ze Zlaté Olešnice. Na druhém místě skončily zlatoolešnické dorostenky a na třetím místě závodnice z Tanvaldu Šumburku. Víc družstev žen už se Memoriálu Jaroslava Balatky nezúčastnilo.

V kategorii mužů přijelo na koupaliště do Zlaté Olešnice zápolit šest týmů, mezi kterými se nejvíce zaskvěli místní junioři. Ti zvítězili před druhým Tanvaldem Šumburkem a zlatoolešnickou starou gardou.

Závody však nebyly jedinou součástí sobotního dne na zlatoolešnickém koupališti. V odpoledních hodinách děti v rámci připravených soutěží střílely ze vzduchovky, házely prázdným sudem nebo trefovaly plechovky.

Pro dospělé byla večer připravena volná zábava s doprovodnou hudbou.