„Tuto sezónu máme jednoznačně nejvíce závodníků. Mezi seniory startují David Rýdl, František Tománek, Tereza Bártová, juniory reprezentují Tomáš Hašek, David Neumann a Karel Rejnart,“ vyjmenoval tým trenér Tomáš Perun.

ZATÍM NIKDE NECHYBĚLI

Smržovští se zatím zúčastnili všech závodů seniorského i juniorského světového poháru. „V italském Latzfons startovalo šest našich sáňkařů. Z toho ještě Rýdl, Tománek na dvojkách, což byla naše premiéra. Tereza Bártová se v následujícím velmi těžkém závodu v Passeier, jako jediná z ČR, nominovala do finále a skončila na 15. místě,“ uvedl k výsledkům trenér Perun.
V závodě světového poháru v Deutschnofen si ale už Tereza užila své první umístění na pódiu, když získala druhé místo v národním poháru.

„O víkendu nás čeká juniorské mistrovství světa v Laas. Následuje seniorské mistrovství Evropy v rakouském Winterleiten. Sezónu ukončíme sedmnáctého února opět v Rakousku, finálovým závodem světového poháru Umhausenu,“ vyjmenoval další starty sáňkařský kouč.

DAVID SE MUSEL VRÁTIT

A vyslovil přání, aby se hlavně nestalo nikomu nic podobného jako Davidovi Neumannovi, který si při závodě, vinou nekvalitně připravené dráhy, zlomil nohu a musel předčasně odcestovat zpět do ČR.

JEZDÍ NA SVÉ DRÁZE

Smržovští sáňkaři.Smržovští sáňkaři se mohou ale chlubit i svojí dráhou. Z Horní Černé Studnice až do Smržovky vede téměř čtyřkilometrová trasa po upravených obecních a lesních stezkách až k lyžařskému vleku Filip ve Smržovce. Na trase se střídají úseky rychlé i klidné. Smržovská sáňkařská dráha je určená jak závodníkům, tak veřejnosti.

BUDE OPĚT SVIJANY CUP

Místní organizátoři už připravují II. ročník Svijany Cup, který se bude konat 24. února.