„V okamžiku, kdy se zakázaly akce s účastní nad 100 lidí, jsem čekal i uzavření posiloven a dalších zařízení, takže jsem rozhodně jsem překvapený nebyl. Jen to přišlo o něco rychleji, než jsem předpokládal,“ okomentoval situaci Martin Jungmann, který působí jako osobní trenér v Power Fitness v Liberci. „Opatření vnímám jako potřebná, ale dle mého názoru povedou spíše jen k zpomalení šíření nemoci,“ doplnil.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Jak sám přiznal, situace neumožňující vykonávat jeho profesi ho existenčně nezničí, jelikož má finanční rezervy a zároveň působí i v rodinné firmě. „Někteří mí kolegové, co se živí jen trénováním, musí vymyslet, co a jak dál, aby nepřišli o jediný zdroj příjmu. Jsou na tom podobně jako lidé z umělecké branže,“ řekl Jungmann.

Když přišlo nařízení o zavření posiloven, některé klienty obvolal, jiným poslal SMS zprávu a zároveň informoval o situaci i na sociálních sítích. „Svou pozornost zaměřím na sestavování jídelníčků. Už jsem měl jednoho klienta, který do něj chtěl zakomponovat jídla a doplňky na posílení imunity,“ nastínil plány trenér, který zároveň dělá i výživového poradce.

V plánu má věnovat se i rozjetému projektu v podobě uvedení vlastního proteinu a BCAA aminokyselin na trh. „Napadlo nás s kamarádem přijít s vlastní řadou posilovacích doplňků. Ještě musíme doladit marketing a webovou prezentaci. V budoucnu bychom rádi nabízeli i pre-workoutové přípravky sloužící jako povzbuzení před tréninkem a další vitaminy,“ dodal Jungmann.

Aktuálně uvažuje i o případných alternativách, jak klientům nahradit zrušené hodiny a zpestřit trénink. Snaží se vymyslet koncept domácího cvičení a sestavit cvičební plán tak, aby člověk cviky zvládl sám bez speciálního vybavení. Ve hře jsou i videa a živá vysílání na Facebooku a Instagramu. „Posilování ve fitness centru mohou nahradit domácí cvičení s vlastní váhou, jako jsou dřepy, kliky, různé cviky na břicho. Místo kladkových strojů poslouží expandéry,“ popsal alternativy osobní trenér. „Já osobně vytáhnu ze sklepa činky a hrazdu a zařadím i kardio cviky,“ dodal.

Uzavření posiloven bude pro některé lidi znamenat výzvu, zda vydrží. Přece jenom je rozdíl chodit do fitka pod dohledem trenéra než se donutit doma ke cvičení. „Mám klienta, který doma oprášil podložku a jednoručky a už mi psal, zda bych mu nedal tipy na jednotlivé cviky. Bál se, aby nesklouzl ke starým návykům a nepřibral,“ svěřil se trenér.

A jak se staví k současné situaci? „Nepropadám šílenství, snažím si udržet správnou informovanost a nesledovat některé až bulvární titulky. Vše je v hlavě, pokud se člověk vystresuje, nevede to k ničemu dobrému. Snažte se zachovat klid a věnovat se pozitivním věcem,“ uzavřel Martin Jungmann.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník