Vzpomínky na adrenalinové dovolené na motocyklu vystřídala myšlenka klidně stráveného pobytu s dětmi v krásném podmořském světě plného korálů a ryb v Egyptě.

Nepříjemné zážitky z cesty, kdy poušť v některých úsecích připomínala pozemky po konání Czech party, brzy vystřídal pocit dobrého výběru hotelu a krásné pláže. Výběr fakultativních výletů neměl konce, a tak každý den bylo postaráno o spoustu nevšedních zážitků. Nejzajímavější z nich ale nebyl zážitek z výletu v ponorce, ale výlet po nedotčených ostrovech s potápěním v korálových atolech.

V přístavu nás již čekala krásná dvanáctimetrová jachta s posádkou a zřejmě zkušeným asi sedmdesátiletým mořským vlkem v sukni. Po rozložení lehátek na střeše jachty jsme se už nemohli dočkat vyplutí z přístavu a návštěvy prvního ostrova. Mořský vlk po chvilce zapnul motory a mohlo nastat vyplutí, bohužel, místo toho jsme slyšeli křik lidí v přístavu a okolní paniku. Naše jachta se dala do pohybu, ale sousední dvě jachty se neodpoutaly a na lodní šrouby se začala navíjet kotevní lana lodí, které se začaly naklánět do nestandardních poloh.

Kapitán zahulákal arabsky, dal zpětný chod a šel se podívat na záď co se děje. Překvapení nastalo i pro nás. Loď nechal narazit až opět na molo a následně, v klídku jeho vlastním, vypnul motor. Místní potápěči rychle osvobodili sousední lodě a my jsme mohli konečně opustit přístav.

Krásné čiré moře nechalo zapomenout na zdržení a krmení racků za letu zabavilo děti. Konečně se na obzoru ukázal první ostrov a u něj kotvící další jachty. Parkování naší jachty k sousedním lodím ale nebylo silnou stránkou našeho mořského vlka. Opět nás doprovázela hrozná rána a křik kapitána sousední lodě. Tento křik nebyl asi arabským pozdravem, protože naše lano vyhazoval zpátky do moře a ukazoval gesty, podobnými v našem parlamentu, že je kapitán asi „jednička“.

Naštěstí loď měla dostatečně pevnou stavbu, a tak jsme museli změnit kotviště asi sto metrů od ostatních lodí.
Konečně začalo potápění a nádherná scenérie ryb a korálů obrovských rozměrů a barev. Po pár hodinách nás kapitán povolal na loď k další výpravě. Mezitím ale k naší lodi připluly dvě jachty, které se k nám připoutaly.
Pokračování v roce 2009