Nalaďte se na Vánoce a secvičte spolu se svými sousedy či známými koledy, které budou naráz zpívat lidé v celé České republice. Zpívat budeme koledy: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a písničku Vánoce, Vánoce přicházejí.

Blíží se advent, v neděli rozsvítíme na ozdobených věncích první svíčky. A další ročník oblíbené akce Česko zpívá koledy je za dveřmi. Její smysl je jednoduchý – potkat se a připomenout si koledy, které naráz budou zpívat tisíce lidí. Na náměstích, návsích, v kostelech či kaplích, ale i v domovech pro seniory či místech, kde se potkávají členové zájmových kroužků či klubů seniorů, se sejdeme 14. prosince od 18 hodin.

Do této předvánoční akce se pravidelně zapojují také města a obce na Jablonecku,

Semilsku a Turnovsku. V minulých letech se společně s Deníkem zpívalo například i v nejvýše položené osadě, v oblasti Jizerské tmavé oblohy, na Jizerce. Tak neváhejte a nenechte si ujít tuto tradici ani v letošním roce.

Zpěvníky už chystají například v mateřince Čtyřlístek na sídlišti Šumava nebo v Galerii MY, v druhé nejstarší budově Jablonce, a na dalších místech.

Pokud byste si letos rádi zazpívali s námi a užili si tu pravou předvánoční atmosféru, můžete se přihlásit na webu ceskozpivakoledy.cz nebo se nám ozvat na 
e-mail jablonecky@denik.cz.

Rozezpívejme společně celé Česko! Těšíme se na hojnou účast.