Stavební stroje se na úsek vrátí znovu na jaře příštího roku. Dokončit mají úsek od kruhové křižovatky v obci Svijany po potraviny v Příšovicích. „Předpoklad zahájení dopravních omezení je v dubnu příštího roku,“ upozornil mluvčí kraje Filip Trdla. Dokončení je plánováno na červenec 2020.

Naváže na něj další úsek od křižovatky se silnicí III/27915 v obci Přepeře po železniční podjezd v Turnově. Práce začnou po jeho definitivním zprovoznění v květnu roku 2020 a dokončení kraj plánuje v listopadu téhož roku. Do třetice se bude dokončovat rekonstrukce silnice III/2797 od mostu přes železnici a budoucí okružní křižovatku na Pyrámu po odbočku na D10 v Ohrazenicích. Trvat mají rovněž do listopadu.

I tak si ale řidiči projíždějící Turnovem musí dávat pozor. Klimatické podmínky totiž i nadále dovolují stavební práce na úseku silnice II/610 v místě železničního podjezdu v Turnově společně s výstavbou nové dešťové kanalizace a nového vodovodu, na kterém pracuje VHS Turnov. „Podjezd a křižovatka v jeho blízkosti je velmi komplikované a nejvíce problematické místo celé stavby. Prolíná se zde mnoho inženýrských sítí od více různých investorů v malém prostoru,“ upozornil náměstek hejtmana Jan Sviták.

Práce budou i tady odvislé od vývoje počasí, náměstek přesto předpokládá, že dokončeny by měly být ještě do konce letošního roku.