Dnes tu ale mají velký den. Hned vzápětí mne upozorňuje, abych si vypnula telefon. „To by nebyl rejža moc rád…," vysvětluje.

Marta Kubišová tu totiž se štábem České televize natáčí oblíbenou nabídku opuštěných zvířat Chcete mě? A nemá to vůbec lehké. Pejskům se z vyhřátých pelíšků nechce, natož aby hopkali před kamerou, jak by pan režisér chtěl. „Dejte mi ještě piškoty, to bude fungovat," velí zpěvačka v roli moderátorky pořadu. Má to vyzkoušené.

Vibrující stvoření panáčkuje zima nezima a kameraman je spokojen. Je potřeba se ještě s pejskem trochu proběhnout. Osvětlovač bere vodítko a poklusává s ním po trávě. Martička se aspoň na chvilku běží schovat pod střechu. „To je blbý. Fakt musí jít Marta, ty máš jiný boty…" posteskne si kameraman a k vodítku „poslušně" kráčí opět Marta. Leje jako z konve. Ale už je venku natáčení pejsků skoro hotovo.

Jde se na kočičky a koťata. „Tak si, milí zlatí, dejte pauzičku," velí kameraman. Všichni se tázavě otočí, protože jsou připraveni. „Opotilo se mi sklo," vysvětluje vousatý muž skoro provinile. Rozdíl teplot venku a ve výběhu u koťat je víc než patnáct stupňů. Potí se tu nejen sklo.

Profíci jsou ale profíci a tak drobný skluz rychle vyrovnávají. Ještě listárnu u krbu a hotovo. Uvidíte to v televizi, v premiéře 23. října.