Park s volnočasovými aktivitami, ale i další pláž by mohly vzniknout na zpustlých pozemcích poloostrova Tajvan na březích jablonecké přehrady.
„Nákup pozemků jsme schválili již na březnovém jednání zastupitelstva. Mým úkolem je nyní předložení alespoň rámcového projektu,“ upřesnila Soňa Paukrtová, senátorka a zastupitelka města Jablonce.

Podle jejích slov se mezi zastupiteli diskutovalo, zda o ceně nesmlouvat. „Můj názor byl od začátku jasný, koupit. Pro město to je jednoznačně strategický pozemek,“ dodala Paukrtová. Projekt bude připraven k žádosti o dotace z Regionálního operačního programu zřejmě do konce letošního roku.
„Za pozemek město zaplatilo přibližně sedm milionů korun,“ uvedla Jana Fričová, tisková mluvčí jablonecké radnice. Přitom radnice se o pozemky zajímala již před lety, ale s nabídkami u bývalého majitele neuspěla. „Mohu potvrdit, že pozemky na Tajvanu jsem městu letos prodal,“ řekl Deníku Karel Vogt, bývalý majitel. Proč se rozhodl až nedávno nechtěl komentovat. „Na to nebudu odpovídat,“ dodal Vogt, kterého prodej dnes mrzí. „Mohl jsem dostat od jiných zájemců daleko a daleko více peněz, byla to moje hloupost,“ dodal Vogt.

Město má volnou ruku i při odkanalizování místa, odkud stékají povrchové vody do přehrady. „A tak se nám podaří zajistit čistší vodu v přehradě,“ dodal Otakar Kypta, místostarosta Jablonce. O čistotě vody chce informovat Soňa Paukrtová v červnu.Kompletní rekonstrukce okolí přehrady pod pracovním názvem Velká přehrada má město přijít na sto milionů korun. Hlavní finanční tok se však očekává z fondů Evropské unie.