„V pátek 28. července se konečně podařilo zkolaudovat a předat nové zázemí u vodní nádrže Mšeno. Tuto první část na mšenském břehu přehrady v lokalitě u Prutu dokončil zhotovitel, brněnská společnost DR Development, s velkým zpožděním. Hotovo mělo být včetně prodloužení termínu do 19. května. Protože se tak nestalo, vyměřil magistrát zhotoviteli od 20. května do 26. července penále v denní výši necelých 21 tisíc korun. Celková částka se tak vyšplhala na téměř 1,4 milionu korun,“ sdělil jablonecký náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.

Od pondělí 7. srpna budou návštěvníci moci využívat v plném rozsahu nové bistro s celoročním provozem, jehož nájemcem je společnosti KFKS GASTRO. Ta spolupracuje s plzeňským Prazdrojem a počítá s tím, že na čepu bude i jedno regionální pivo. Dále nabídne nealko a oblíbené míchané nápoje. Hladový návštěvník si bude moci vybrat z jídelníčku fastfoodového charakteru. V chladných měsících pak společnost počítá s horkými nápoji i polévkami. Samozřejmostí bude možnost platit kartou.

Součástí nového zázemí jsou také toalety. Ty mají ve správě Technické služby Jablonec. Otevřené budou denně od 9 do 22 hodin. K dispozici je kromě pánských a dámských kabinek také samostatná toaleta pro tělesně handicapované. Novinkou je i venkovní sprcha umístěná na vnějším plášti toalet. Na provozu toalet se nájemce bistra finančně podílí podobně jako ostatní provozovatelé občerstvení na březích přehrady.

Architektonická soutěž na zázemí přehrady Mšeno byla vyhlášená v červenci 2020, hodnotící komise zasedla na začátku prosince. Vítězně ze soutěže na Objekty zázemí a okolí jablonecké přehrady vyšel návrh Ing. arch. MgA. Marka Přikryla z ateliéru PROKŠ PŘIKRYL ARCHITEKTI. „Stejnou kancelář jsme oslovili také pro vytvoření architektonického návrhu nových Slunečních lázní, které shořely loni v srpnu. Chceme docílit toho, aby zázemí kolem vodní nádrže mělo jednotný vzhled. Nyní specifikujeme přesné požadavky,“ dodal náměstek Chuchlík.