Změny otevíracích hodin k lepšímu, ale i horšímu. Každoroční opatření České pošty se nelíbí například v Železném Brodě. Tam se nově pobočka vůbec neotevírá v sobotu. „Lidé se přímo bouří a nadávají. Chtěli by vědět jasné vysvětlení, proč nemohou v sobotu na poštu,“ uvedl jeden z obyvatel města, který osobně jako první na situaci upozornil redakci Jabloneckého deníku.

Česká pošta podle tiskové mluvčí Dity Václavíkové celoplošně monitoruje provozní doby poboček a snaží se je každým rokem upravovat ke spokojenosti nejen klientů, ale i zaměstnanců. „Nejedná se o žádný nestandardní krok. Pokud zjistíme, že změna klientům nevyhovuje, vrátíme otevírací dobu zpět,“ uvedla pro Deník Dita Václavíková.

Někteří z klientů pobočky České pošty v Železném Brodě si myslí, že za vzniklou situaci může i vedení města. „Ústředí České pošty se na nás obrátilo s hotovou věcí. Konzultoval jsem to i s vedoucí zdejší pobočky, ta mi sdělila, že s uzavřením souhlasí,“ uvedl Václav Horáček, starosta Železného Brodu.

Podle jeho slov se na úřad ještě nikdo neobrátil se stížností. „Nevím o jediné stížnosti. Navíc si myslím, že uzavření pošty v sobotu není nijak velkým problémem, mne u pošty trápí například systém doručování úředních nebo cenných zásilek,“ doplnil Václav Horáček.

Česká pošta upravila otevírací dobu v mnoha pobočkách jak ve městech, tak v malých obcích, například v Huti. „Otevírací doba byla zkrácena denně o půl hodiny. Ani u nás si zatím nikdo nestěžoval,“ upřesnil Milan Špika, starosta Pěnčína, pod který Huť spadá.

Výraznou změnou prošly otevírací hodiny na pobočce České pošty v Huntířově. Tam státní podnik vyšel vstříc požadavkům obyvatel kvůli možnému zrušení pobočky.