VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Změny musí probíhat nenásilně

Tanvald - Jaké jsou plány nové jednatelky nemocnice Tanvald?

3.5.2008
SDÍLEJ:

Helena Rögnerová, nová jednatelka společnosti MediterraFoto: Pavla Garwoodová

O dlouhodobém trendu a směru vývoje tanvaldské nemocnice novoří Helena Rögnerová, jednatelka společnosti Mediterra.

Jaké zásadní změny s sebou vaše jmenování přinese?
Nastoupený trend je správný, změny v tak citlivém „podniku“ jako je nemocnice musí být nenásilné. Mým cílem je, aby měla nemocnice možnost co nejvíce těžit z faktu, že je součástí holdingu čtyř nemocnic provozovaných Mediterrou. Tedy nemocnice Sedlčany, Neratovice a Rehabilitační klinika Malvazinky.
Nemocnice je jasně profilována, je to nemocnice městského typu se vším všudy – dobrá dostupnost péče a vysoká kvalita lékařských výkonů v rozsahu možností nemocnice. Naším cílem je tento směr udržet, nijak péči nepřeklápět například do sociální péče.

V čem spočívají konkrétní výhody účasti v holdingu?
Jde zejména o to, že všechny čtyři nemocnice mohou úzce odborně spolupracovat. Pokud někde chybí lékař nebo sestra, ostatní nemocnice pomohou. Je možné personál vyslat na delší dobu, v případě například operatérů je možné situaci řešit dojížděním. Chybí-li lůžko, je to totéž.
Tento program v omezeném rozsahu běží, cílem je nemocnice maximálně propojit a spolupráci zintenzivnit. Jde mi zároveň o vytvoření společné filozofie, přístupu k pacientům a do budoucna společných vzdělávacích programů. Z hlediska financování je výhodný společný nákup materiálu a přístup k dodavatelům.

Máte plán i na řešení nedostatku lékařů a sester a otázky mezd?
Stejně jako většina zdravotnických zařízení se i nemocnice Tanvald potýká s nedostatkem lékařů a zejména sester. Jsem přesvědčena, že je nutné vytvořit zázemí, z něhož nebudou mít zaměstnanci potřebu odcházet jinam.
To je souhrn důležitých aspektů, které hrají roli. Výše platu, pracovní prostředí, vzájemné vztahy, možnost profesionálního růstu a různé motivační programy.
Já osobně v současné době preferuji zaměřit pozornost na střední zdravotní personál, tedy sestry, s nimiž péče o pacienty stojí a padá. To je téma k jednání s ředitelem.

Je možné nemocnici Tanvald označit v nějakém směru za ojedinělou?
Stručně: kompletně zrekonstruovaná nemocnice s velmi příjemným prostředím, dobrým doplňovaným a obnovovaným přístrojovým vybavením, špičkovým pracovištěm Oddělení chronické resuscitační intenzivní péče, škálou výkonů břišní chirurgie a specializovaným pracovištěm na operace křečových žil.
To je i směr, který preferuji, každá nemocnice holdingu by měla být nad rámec běžné péče v něčem jedinečná.
Například na dovybavení lůžek na Oddělení chronické resuscitační intenzivní péče bylo loni vynaloženo osm milionů korun. Pečuje o pacienty, kteří mají ohroženy základní životní funkce například po těžkých úrazech.
Již nemusí být na ARO, ale ještě nemohou být přeloženi na JIP. Lůžka, kterých má deset, jsou plně vytížena, překládáni jsou sem pacienti i z nemocnic mimo Liberecký kraj.

Dbáte velmi na etiku zdravotní péče a vysoce kulturní přístup k pacientům. V čem vidíte svou roli v prosazování těchto principů?

Nemocnice velikosti tanvaldské mají vynikající předpoklady dát pacientům pocit rodinného typu péče a odbourat anonymitu, která je běžná ve velkých zdravotnických zařízeních. Zároveň je třeba, aby zaměstnanci měli pocit sounáležitosti s místem, kde pracují a motivaci zůstat.
Už tím se samo vytváří kulturní prostředí, kde je každé vychýlení vidět a sami zaměstnanci pak nevhodné chování kolegů nestrpí. Samozřejmě i v této důležité sféře budeme s vedením nemocnice spolupracovat.

Autorka Pavla Garwoodová

3.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 16 000 Kč

Ostatní specialisté v oblasti sociální práce Pracovník v sociálních službách (osobní asistent u osob se zdravotním postižením a seniorů). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovník v sociálních službách v Libereckém kraji , Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje - registrovaný poskytovatel osobní asistence osobám se zdravotním postižením od 3 let a seniorům pro oblast celého Libereckého kraje, nyní nabízí možnost pracovního uplatnění na pozici osobního asistenta na plný nebo zkrácený pracovní úvazek i Vám., Hledáme: , Pracovníky pro oblast: Jablonecko , Nabízíme: , " pracovní pozici pracovníka v sociálních službách (osobní asistent u osob se zdravotním postižením a seniorů) , " možnost profesionálního růstu, " flexibilní pracovní dobu, " možnost absolvování akreditovaného kvalifikační kurzu pro pracovníky v sociálních službách, " pravidelné supervize, " průběžné vzdělávání v oboru , " příspěvek na MHD, " služební telefon, " odpovídající platové ohodnocení od 14.000,- Kč, , Požadujeme:, " minimálně středoškolské vzdělání (resp. ukončené základní vzdělání),, " čistý trestní rejstřík , " zdravotní způsobilost k práci, " empatii a pozitivní vztah k osobám se zdravotním postižením a seniorům, " psychickou odolnost, " spolehlivost, odpovědnost a samostatnost, " úspěšné absolvování psychologických testů., , V případě zájmu o pozici Osobního asistenta zašlete svůj strukturovaný životopis a motivační dopis na adresu: CZP LK, Emilie Floriánové 8, Jablonec nad Nisou nebo e-mailovou adresu: jablonec@czplk.cz, , více info na tel.: 483 356 218, 731 653 100. Pracoviště: Centrum pro zdravotně postižené libereckého kraje o.p. s.-jbc., Emilie Floriánové, č.p. 1736, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Žaneta Ryzková, +420 731 653 053.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 200 Kč

Pomocní pracovníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Kontrola pryžových těsnění pro automobilový průmysl - dvousměnný provoz, práce i o víkendu, dobrý zrak, vhodné i pro OZP., Požadujeme: svědomitost, zodpovědnost, flexibilitu, zájem o práci. Výhodou je bydliště v okolí Tanvaldu. , Kontakt osobně: úterý a středa od 8.00 - 8.30 hod., telefonicky, od: 8.00 - 14. 00 hod., Místo výkonu práce: Hlavní č.p. 643, 468 51 Smržovka. Pracoviště: Petr hoffmann, Hlavní, č.p. 643, 468 51 Smržovka. Informace: Petr Hoffmann, +420 603 229 016.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič autobusu 7 000 Kč

Řidiči autobusů v dálkové přepravě osob řidič. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7000 kč, mzda max. 9000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘIDIČ/KA, Řídíte rádi?, Cestovní kancelář Scandia Czech tour se sídlem v Jablonci nad Nisou příjme řidiče na brigádu. Nabízíme cesty po Evropě a ČR., Požadavky: ŘP sk. D, platný profesní průkaz, platné školení řidičů, flexibilita, spolehlivost, slušnost, komunikativnost, praxe v oboru vítána, trestní bezúhonnost, Nabízíme: sezonní práci, příjemný kolektiv , Odměna 7.000,-Kč - 9. 000,-Kč za 9dní (poznávací zájezd je na 9 dní), Termín nástupu: od května, Hlásit se telefonicky nebo e-mailem. Tel: 483 316 235 nebo e-mail: info@scandiaczech.cz. Pracoviště: Mgr. zdeněk šmíd-cestovní kancelář, Poštovní, č.p. 2033, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Miroslava Šmídová, +420 483 316 235,602 402 099.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci REFERENT odboru humanitního. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Tajemník Magistrátu města Jablonec nad Nisou vyhlašuje výběrové řízení na pozici, REFERENT ODBORU HUMANITNÍHO (sociální pracovník - agenda SPOD), 10. platová třída, Kvalifikační předpoklady: vysokoškolské vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání, odpovídající požadavkům zákona č. 108/2006 Sb.; orientační znalost legislativy na úseku sociálně právní ochrany dětí; zkušenosti z obdobné pozice výhodou; absolvování zkoušek odborné způsobilosti výhodou; organizační, komunikační schopnosti, aktivní přístup k řešení problémů; pracovní flexibilita, schopnost samostatné tvůrčí práce, koncepční myšlení, odolnost vůči stresu; schopnost pružně rozhodovat a přijímat za svá rozhodnutí odpovědnost; časová flexibilita (práce i mimo stanovenou pracovní dobu); uživatelská znalost práce s PC (Word, Excel, internet); řidičský průkaz skupiny B, Popis vykonávané práce: pracovník zajišťuje plnění úkolů svěřených Radou města Jablonec nad Nisou odboru humanitnímu dle pracovní náplně určené vedoucím odboru a tajemníkem magistrátu města. Zejména jde o úkoly na úseku sociálně-právní ochrany dětí dle příslušné legislativy (zejména zákon o sociálně-právní ochraně dětí, občanský zákoník, trestní zákon) na úseku práce s dětmi a jejich rodinami; dále pak kolizní opatrovnictví při zastupování nezletilých dětí, preventivní a poradenská činnost, spolupráce se soudy, orgány činnými v trestním řízení, ústavními zařízeními, školami, neziskovými organizacemi a dalšími institucemi, které se na výkonu SPOD podílejí., Pracovní poměr: na dobu neurčitou s nástupem ihned, Přihlášky do 4. května 2018 do 12 hod., Úplné znění inzerátu vč. dalších pokynů najdete na www.mestojablonec.cz, Magistrát, Volná místa.. Pracoviště: Statutární město jablonec nad nisou - magistrát města, Mírové náměstí, č.p. 3100, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Zdeňka Krausová, +420 605 713 567,483 357 172.


Policie pátrá po Julii Stříbrné z Jablonce nad Nisou

Třináctiletou dívku hledají rodiče i policie, nepřišla domů

Lidická ulice v Jablonci po rekonstrukci

Jablonec letos opraví lávku a snad i most v Lidické

Kauza dopravní podnik: Soudce vazbu na tři lidi neuvalil

Jablonec, Liberec - Tři zadržené v kauze libereckého dopravního podniku pustil soudce domů. Shledal, že pro vazbu nejsou důvody a trojici Pavel Šulc, Jiří Vařil, Luboš Wejnar budou také vyšetřovat na svobodě. K vazebnímu řízení jeli na podporu Luboše Wejnara orodovat se zárukou jeho kolegové a manželka.

Mezi Brodem a Košťálovem nepojede vlak

Železný Brod – Od 4. května 8.15 až do 23. května do 16.15 bude probíhat nepřetržitá výluka na železniční trati Železný Brod – Košťálov.

OBRAZEM: Blátem a břečkou se brodily traktory při závodech ve Vyskeři

Vyskeř - Přímí účastníci i diváci si na traktoriádě užili pěkný den. 

Turnov zasadí jeden z 85 stromů pro Olgu Havlovou

Turnov – Město Turnov se připojilo k projektu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, který si vzal za cíl v letošním roce vysadit 85 stromů dobré vůle.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT