Organizátoři, závodníci, diváci a zloději byli součástí již šestnáctého ročníku tradičního cyklistického závodu Nova Author Cup, který se jel v sobotu v Josefově Dole. Lapkové, kteří se nenechali odradit ani chladným deštivým počasím, si přišli na sedm kol v součtu za téměř půl milionu korun.
„V souvislosti se závodem policisté prošetřují dvě hromadné krádeže jízdních kol, která zmizela účastníkům závodu,“ informovala Dagmar Sochorová z jablonecké policie.

K první krádeži došlo v Dolním Maxově. Neznámý pachatel se během noci neuzamčenými dveřmi vloupal do chodby rekreační chalupy a dalšími neuzamčenými dveřmi pak do místnosti s uloženými koly.

„Odsud zmizela tři horská kola v celkové hodnotě dvou set jedenácti tisíc korun,“ poznamenala Sochorová.

Druhý případ se stal téže noci v Horním Maxově. Neznámý pachatel násilím vnikl do garáže, ze které odcizil čtyři horská kola v celkové hodnotě dvou set čtyřiceti tisíc korun.

„Pachatelům v obou případech hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ poznamenala Dagmar Sochorová s tím, že během předem připravených bezpečnostních opatření policisté nezaznamenali narušení veřejného pořádku a nenastaly ani problémy v silničním provozu.
Jedinou stinnou stránkou závodu tak zůstávají zmiňované krádeže.