Již sedm lip a dvě břízy na 5. květnu skončily pod rukama vandalů. Rodina, která zde bydlí, přivolala ve středu 4. července v noci strážníky. Ti na místo činu dorazili pozdě a pachatelé unikli. Rodina, která na stanici městské policie volala, však tvrdí, že strážníci nedorazili vůbec.
„Volali jsme na stanici patnáct minut po půlnoci. Strážníky jsem vyhlížel z okna dvacet minut. Nedočkal jsem se,“ tvrdí obyvatel, který ze svého bytu vidí na Bulvár i na blízké autobusové nádraží. Zároveň nechtěl být muž jmenován, protože má špatné zkušenosti s policisty.
„Opravdu jsme telefonát obdrželi, strážníci o tři minuty déle byli na místě,“ vyvrací tvrzení rodiny ředitel jablonecké policie Bohumír Doležal. Celým případem se zabývá i státní policie, které by nejvíce pomohl přímý popis pachatelů. „Jedná se o trestný čin poškozování cizí věci,“ uvedla mluvčí policie ČR Ludmila Knopová.
Po špatné zkušenosti s policií však rodina odmítá dát alespoň přibližný popis pachatelů. Averze vůči policistům či městským strážníkům však stromkům nepomůže. Vandalové tak mohou i nadále škodit a ničit věci, které jim nepatří.