Rozhodnutí padlo po důkladné inspekci trasy a bere v potaz také detailní předpověď počasí Českého hydrometeorologického ústavu pro závodní týden. „Zatím to dle dnešních výhledů vypadá že velmi teplo bude minimálně do 5. března. Pro Harrachov tu tedy nemáme žádný záchytný bod, jelikož už tam přírodní sníh roztál a tát bude v dalších dnech výrazně i ve vyšších polohách," popsal Martin Pecha z Českého hydrometeorologického ústavu. Zúčastnit se měli například bavič Jakub Kohák, kardiochirurg profesor Jan Pirk nebo bývalá beachvolejbalistka Kristýna Hoidarová Kolocová.

Všem registrovaným pořízené startovné ze zrušeného závodu automaticky organizátoři převádí na následující ročník v sezoně 2025. Pokud někomu termín nebude vyhovovat, má dvě možnosti. Na vyžádání bude startovné zdarma převedeno na jiný libovolný závod ČEZ SkiTour v této nebo příští sezoně (2025). V případě volby jedné ze dvou zmíněných alternativ kontaktujte organizátory na e-mailu info@ski-tour.cz.

Ladislav Kopal mladší, spolumajitel Pohřební služby Kopal s. r. o.
Převzal největší pohřební službu v kraji. Ladislav Kopal mezi hroby vyrůstal

Seriál závodů má v plánu své závěrečné klání 16. a 17. března na Jesenickém lyžařském maratonu. S ohledem na přetrvávající teplé počasí a nedostatek sněhu také v Jeseníkách budou organizátoři závodníky o konání závodu informovat nejpozději v druhé polovině příštího týdne, kdy už bude jasné, zda by mělo přijít ochlazení a sněhové srážky či nikoliv.

Mohlo by vás zajímat: Harrachov se probouzí: Velký můstek čeká oprava, jen ten mamutí musí počkat

Zdroj: Deník/Jan Sedlák