Už pouze třikrát se budete moci v tomto roce svést na unikátní ozubnicové trati mezi Tanvaldem a Kořenovem. Dnes se přitom můžete těšit na železniční modely, brejlovce třistaosmičku, zvláštní ozubnicové vlaky a mnoho dalšího. Železniční společnost Tanvald si totiž připravila Modelovou sobotu na Zubačce. „Z Turnova vyrazí se zvláštním vlakem na Zubačku motorová lokomotiva Brejlovec 750.308," informoval jeden ze členů tanvaldské železniční společnosti, Pavel Šturm.

Zajímavostí je jistě to, že se jedná o první „nulku" zachovanou pro muzejní účely, ale je to také první lokomotiva tohoto typu, která nikdy nedostane tovární nátěr z dob výroby v ČKD. Těšit se samozřejmě můžete na samotnou ozubnicovou lokomotivu přezdívanou Rakušanka a tradiční doprovodný program na kořenovském nádraží.

Ve Výtopně Kořenov bude připravena rozsáhlá výstava železničních modelů a vzhledem k názvu této akce si můžete prohlédnout i řadu modelových kolejišť. K dispozici bude také část sbírky historických vozidel Železniční společnosti Tanvald.

Pro děti je připraveno loutkové představení Chameleon Leon. Poprvé jej přitom můžete vidět už ve vlaku z Tanvaldu v 10:50 hodin. Druhé představení proběhne na nádraží v Kořenově do 16 hodin.

Další program nostalgických jízd:

20. SRPNA Borůvková parní sobota na Zubačce.
Vozidla: parní lokomotiva 310.0134, motorová ozubnicová lokomotiva T426.0, motorový vůz M240.056, vozy Balm Bistro, Balm.

24. ZÁŘÍ Bramborové ukončení sezóny na Zubačce 2016.
Vozidla: motorová ozubnicová lokomotiva T426.0, motorový vůz M240.056, vozy Balm Bistro, Balm
Doprovodný program: jízdy důlního vláčku, historický autobus Kořenov Jizerka.