Základní umělecká škola v Jablonci rozšíří své působení o třetí pracoviště. Tentokrát odpadne dojíždění za uměleckým vzděláním dětem z Rychnova u Jablonce od začátku září tohoto roku.
Přípravná hudební výchova, výtvarný obor, výuka hry na zobcovou flétnu, klavír a kytaru bude probíhat v Základní škole v Rychnově a Městské knihovně. „O pobočku Základní umělecké školy v Rychnově projevili zájem především rodiče dětí, kteří nechtěli nechat své malé ratolesti dojíždět do Jablonce,“ sdělil starosta Rychnova František Chlouba.
Rozsah výuky však záleží na individuální docházce dětí, a jaké budou možnosti v úvazcích učitelů ZUŠ. „Do přípravky se nám přihlásilo deset dětí z Rychnova, na jednotlivé nástroje pak dohromady téměř patnáct dětí,“ uvedl zástupce ředitele ZUŠ Vít Rakušan.
V současné době má ZUŠ dvě pobočky, a to ve Mšeně a v Mlýnské ulici. „Jsme rádi, že budeme moci působit i v Rychnově, do budoucna plánujeme zde i taneční obor. Taneční studio Magdaléna by přešlo pod taneční oddělení ZUŠ,“ doplnil Vít Rakušan.
Náklady na zřízení pobočky budou téměř nulové. „Hudební nástroje poskytne škola, mzdy vyplácí krajský úřad,“ doplnil Chlouba.
Jak bude celá výuka probíhat určí přesněji během prázdnin. Děti se mohou přihlásit i do individuálního přijímacího řízení.
Vhodné prostory pro výuku hudebních a výtvarných předmětů by také mohly být v domě v Nádražní ulici. Na ten nejprve musí získat město finance.