V zimě se z některých ulic v Jablonci stávají jednosměrky. Místní řidiči si už na toto opatření zvykli. Po odtání sněhu se potom vše vrací k zaběhlým pořádkům. Jedna z nich je také ve Mšeně. „Jaro už je v plném proudu a ulice F. L. Čelakovského je po zimě stále jednosměrná. Neustálé objíždění je otravující. Ulice není tak úzká, že by se dvě protijedoucí auta nevyhnula," stěžovala si na městském webu uživatelka podepsaná jako Jaroslava Petříčková.

„Podnět na ponechání zjednosměrnění ulice F. L. Čelakovského nejen v zimním období byl podán na oddělení správy komunikací jednak občany této ulice a jednak přes aplikaci Lepší místo," sdělila tisková mluvčí magistrátu Markéta Hozová.

Vzhledem k tomu tak v současné chvíli leží na silničním správním úřadu (odd. dopravní a silniční) žádost na Stanovení místní úpravy provozu, která se týká zjednosměrnění ulice F. L. Čelakovského. „Do 18. dubna lze podat k tomuto návrhu námitky nebo připomínky. Poté bude rozhodnuto," dodala tisková mluvčí magistrátu Markéta Hozová. Případné námitky stačí zaslat i elektronicky na e-mail srytrova@mestojablo-nec.cz.

V návrhu se počítá s tím, že část komunikace v ulici F. L. Čelakovského by byla obousměrná. Šlo by zhruba o stometrový úsek od křižovatky s ulicí U Hřiště. To je výhodné i z toho důvodu, že auta by mohla využít i parkoviště z obou stran areálu volnočasových aktivit, který je v blízkosti.

Celou ulici by bylo možné projet pouze z Palackého ulice, stejně jako je tomu v zimě. „Pamatuji si ještě, jaké bylo po rekonstrukci silnice U Hřiště haló s jejím zjednosměrněním. Nakonec si lidi zvykli," zavzpomínal třicetiletý Honza, jehož rodiče v ulici F. L. Čelakovského žijí. Jestli nakonec ke zmiňované úpravě dojde bude jasné v průběhu tohoto měsíce.

Letos by se na základě podnětů občanů, mateřské školy ve Švédské ulici i městské policie, mělo upravovat i dopravní značení na Šumavě. Má dojít ke zjednosměrnění ulice Švédská v úseku Vysoká Skelná a také v na to navazujícím úseku Švédská Křišťálová v ulici Na Šumavě.